PREVENCE BOLESTI ZAD A POHYBOVÉHO ÚSTROJÍ

 Více než polovina dospělých obyvatel trpí stálými nebo občasnými bolestmi zad a pohybového ústrojí. Jejich počet neustále roste a třebaže názory na příčiny tohoto vývoje mohou být různé, v jednom jsou zajedno : Jedinou možností jak dosáhnout jeho zvratu je prevence.

Tou první je jedna z nejstarších a zároveň nejúčinějších metod předcházení těmto potížím - masáž, přičemž velký důraz je třeba klást na její pravidelnost. Při masáži  dochází k rozšíření cév a následně k lepšímu prokrvení příslušných tkání, což se navenek projevuje jako příjemný pocit tepla. Zároveň působí masáž na zakončení nerstva a vlivem těchto podnětů dochází k uvolňování škodlivých látek do krevního řečiště a ty jsou díky intenzivnímu prokrvování vyplavovány z orgánů. Masáže lze chápat jako doplněk léčby, např. léčba bolavých zad a nebo jako techniku sloužící k relaxaci. Pravidelné používání masáže vede k zachování fyzické i duševní svěžesti.

Druhá metoda a nedílná součást první již zmíněné metody je - posilování svalstva v postižené oblasti.

Moderní člověk v současné době již nevěnuje tolik pozornosti masivnímu nákupu léků a tišících prostředků na stres, uklidnění nervů, bolesti hlavy a pohybového aparátu. Moderní člověk aktuálně vyhledává možnost relaxace a znovunačerpání sil prostřednictvím přírody a staletími osvědčených receptů.

V této rubrice jsme pro vás připravili i ukázky cviků. Ale mějte na paměti, že pokud nemáte s rehabilitačním cvičením žádné zkušenosti, měli byste nejprve navštívit odborníka, který vás naučí správné provádění cviků. Nesprávným prováděním se může problém ještě více prohloubit.

V našem studiu jsme vám po této stránce k dispozici, vybereme  ty správné cviky pro vás a nacvičíme s vámi správné provádění cviku i správné dýchání při cvičení. Jen tak budete moci v cvičení pokračovat i doma. Stačí se věnovat cvičení každý den 20 - 30 minut a uvidíte jak se budete cítit lépe a bolesti  a ztuhlost svalů ustoupí. Zkuste to a přijďte.

Rádi vám pomůžeme, těšíme se na Vás.


Kontakt

Studio MEDUŇKA

Ivana Voldřichová nám.Kryštofa Haranta č. 21 Bezdružice605 148 744


Co Vám můžeme nabídnout a co pro Vás rádi uděláme?                                                                               

- klasické a relaxační masáže                                                                
- reflexní terapii obličeje                                                           
- rehabilitační cvičení                                                                
- poradnu zdravého životního stylu                                                                   
- poradnu zdravého stravování                                                             
- poradnu redukce váhy                                                           
- odstranění zdravotních potíží - pomocí správných potravin a bylin                                          
- úvodní pohovor zdarma