ÚČINKY

PŮSOBENÍ MASÁŽE NA ORGANISMUS

 

Klasická masáž působí na organismus v několika odlišných rovinách:

První, mechanická, působí na vrchní vrstvy kůže, napomáhá kožnímu dýchání, prokrvení a zlepšuje přívod živin a kyslíku. Pravidelnou aplikací zajistí viditelný kosmetický efekt, pokožka je hladší, jemnější, odolnější proti povětrnostním vlivům.

Ve druhé rovině masáž ovlivňuje hlubší vrstvy a pomáhá odstraňovat svalové napětí, snižuje bolestivost z jednostranných zatížení, provádí pasivní tělocvik svalů a zvyšuje pohyblivost kloubů.

Třetí a nikoli zanedbatelná rovina je účinek na psychiku. Ovlivňuje náladu, osvěžuje a zlepšuje spánek, působí proti depresi, Při masáži se totiž uvolňují endorfiny tzv. hormony štěstí a může být i v dobrém smyslu návyková.

Reflexivně, nepřímo, ovlivňuje také činnost vnitřních orgánů, krevního oběhu a metabolismu.                          

Žádná masáž bohužel není všelék, ale může hodně pomoci!

Masáž, nebo-li "umění dotyku", je prastará metoda, kterou lidé využívají k uvolnění, rehabilitaci a regeneraci těla i ducha. Její rozvoj můžeme vysledovat až do vyspělých civilizací starého Egypta, Číny a Indie. Masáže jsou doposud většinou vnímány jako příjemná forma uvolnění, mají však i vynikající rehabilitační a terapeutické účinky. Měli by si ji určitě dopřát lidé s bolestmi zad, lidé, kteří se potýkají se sníženou pohyblivostí, či lidé trpící stresem a nedostatkem energie.

Ideální stav samozřejmě je, pokud masáž působí preventivně a na místo řešení konkrétního problému je spíše uvolňující relaxací. Lidé nejvíce vyžadují promasírování zad a šíje. Masáž celého těla, ať už po stránce rehabilitační či relaxační, je však mnohem příjemnější a užitečnější, rozhodně se do ní vyplatí investovat o nějakou tu "korunu navíc".

Tělu se uleví i po jednorázové masáži, ale při pravidelných návštěvách jednou za jeden až dva týdny budete pozorovat zlepšení nálady, fyzické kondice, příliv energie a chuti do života. Důkladné promasírování těla odstraní bolest a zlepší pohyblivost celého ústrojí. Pro preventivní účely je vhodné navštívit maséra alespoň jednou měsíčně.


Kontakt

Studio MEDUŇKA

Ivana Voldřichová nám.Kryštofa Haranta č. 21 Bezdružice605 148 744


Co Vám můžeme nabídnout a co pro Vás rádi uděláme?                                                                               

- klasické a relaxační masáže                                                                
- reflexní terapii obličeje                                                           
- rehabilitační cvičení                                                                
- poradnu zdravého životního stylu                                                                   
- poradnu zdravého stravování                                                             
- poradnu redukce váhy                                                           
- odstranění zdravotních potíží - pomocí správných potravin a bylin                                          
- úvodní pohovor zdarma