BYLINKY

Na této stránce bych si s vámi chtěla povídat o běžně dostupných bylinkách které nás mohou provázet každodenním životem a svojí silou pomáhat s našimi drobnými i většími problémy.

Já osobně jsem se s bylinkami seznámila už na základní škole. V té době (někdy před 30 lety) se ještě sbíraly byliny na školách a někdy byl sběr i povinný. Ten povinný sběr mě moc nebavil. Ale byliny jako takové mě oslovily a začaly zajímat. Dělala jsem si herbáře a hledala je po loukách, navštěvovala přírodovědný kroužek a pročítala knížky. Tak trochu mě mrzelo a vrtalo hlavou, proč ty kytičky trháme a odevzdáváme a málo používáme doma.

A tak až když jsem byla starší, začala jsem je zkoušet ve své kuchyni. Dnes už používám jak čerstvé pěstované i planě rostoucí, tak sušené v zimě. Z některých dělám medy, sirupy nebo šťávy. Na mé zahradě má své stálé místo bylinková zahrádka. Vím, někdo si řekne, já nemám zahradu a bydlím ve městě, nemám kde natrhat byliny. Ale zahradu nepotřebujete, stačí truhlíky a květináče a pravdu máte, že na městských trávnících a parcích nebude dobré sbírat byliny, budou plné škodlivých látek. Ale dnes se dá koupit téměř vše. A byliny v sušené podobě jsou běžně k dostání. S těmi čerstvými je to možná trochu horší a s těmi planě rostoucími ..... Za těmi budete muset někam na louku do čistého prostředí. Vždycky se najde nějaké " jenže ", ale kdo chce vždy si cestu najde.

Budu ráda, když mi své postřehy, nápady, nebo námitky napíšete. Budeme o nich moci diskutovat a dál rozvíjet své znalosti. Nikdo z nás není tak chytrý, aby se nemohl naučit něčemu novému. A i já se stále učím a ráda se učím - buďme si vzájemně učiteli.

Kontakt

Studio MEDUŇKA

Ivana Voldřichová nám.Kryštofa Haranta č. 21 Bezdružice605 148 744


Co Vám můžeme nabídnout a co pro Vás rádi uděláme?                                                                               

- klasické a relaxační masáže                                                                
- reflexní terapii obličeje                                                           
- rehabilitační cvičení                                                                
- poradnu zdravého životního stylu                                                                   
- poradnu zdravého stravování                                                             
- poradnu redukce váhy                                                           
- odstranění zdravotních potíží - pomocí správných potravin a bylin                                          
- úvodní pohovor zdarma