DOPLŇKOVÉ MASÁŽE

Míčkování

 

Je metoda, která je veřejnosti málo známá. Ale můžete se s ní setkat v rehabilitačních zařízeních. Pod měkkým míčkem si možná představíme zábavnou hru než seriózní rehabilitační techniku, ale opak je pravdou. A protože pro mnohé  je míčkování přece jen neznámou, trochu vám ho přiblížíme. 

            Míčkování  představuje rehabilitační metodu, díky níž dochází k protahování a relaxaci svalů, které mají tendenci ke zkracování. Jedná se o fyzioterapeutickou metodu, jejíž autorkou je česká fyzioterapeutka Zdena Jebavá.

           Je-li míčkování správně aplikováno, vede ke zkrácení doby nutné k léčení, snižuje četnost a závažnost projevů onemocnění. Míčkuje se ochablé svalstvo. Jedná se o velice šetrnou, tzv. měkkou techniku, doporučovanou k využití od kojeneckého věku až po seniory.

Míčkování se provádí  koulením, odvalováním míčku dlaní, prsty a zápěstím s přehmaty a vytíráním, kdy je míček pevně držen prsty a sunut po pokožce jako u gumování. V obou případech je na míček vyvíjen stejnoměrný tlak tak, aby se pod ním vytvářela plynulá kožní řasa. Vzniklé lehké začervenalé stopy na pokožce jsou běžnou nebolestivou reakcí, která se postupně sama vytratí. Pohyb při míčkování je pomalý, aby docházelo k posunu zhruba o 1 – 2 cm za sekundu. Každý prováděný tah se následně opakuje 3 – 5 x. Touto metodou lze prohřívat a prokrvovat svaly, „ztuhlé" dlouhodobým přetěžováním, přispět ke zlepšení správného držení těla. Zajímavá je tlaková masáž míčky pooperačních jizev, kdy lze předcházet jejich zbytnění. Jizva zůstává pružná, měkká a celkově se lépe hojí.

            Možná si neuvědomujeme, že stavba a držení těla se odvíjí od plosky nohy. V žádném případě se nevyplácí podceňovat tzv. „ploché nohy". Chůze bývá bolestivá a bolest postupuje do zad, šíje a hlavy. Ve snaze ulevit si, se různě „kroutíme" a hrbíme, čímž se držení těla opět zhoršuje. Postupně vzniká začarovaný kruh. Pozitivních účinků míčkování je dosahováno právě při masáži plosky nohy, kde se kromě klasického molitanového míčku velmi osvědčil speciální gumový s oblými bodlinkami, tzv. „ježek".

Ježkem se provádí pouze technika koulení, měkkým molitanovým míčkem poté koulení i vytírání. Pravidelné, nejlépe každodenní používání kombinace těchto dvou druhů míčků, příznivě ovlivňuje tvarování jak příčné, tak podélné nožní klenby. Dochází k aktivaci krátkých svalů na chodidlech a k posílení klenby plosky. K dosažení požadovaného efektu je pravidelnost a vytrvalost naprostou nutností. 

Zmiňovaný ježek působí blahodárně nejen v oblasti chodidel, ale také zad. V tomto případě se k manuální masáži osvědčilo využívat oba typy míčků způsobem, že svaly se nejprve,přes nervová zakončení v pokožce, zaktivizují a zmobilizují ježkem, následně se prohřejí, prokrví a uvolní za pomoci míčku z molitanu. Ve výsledném efektu jsou ze svalů odplavovány zplodiny metabolismu a svaly se stávají pružnější, což s sebou přináší úlevu od bolesti. Míčkovat lze každý kloub a sval.

Míčkování je metoda úlevy, kterou lze jen a jen doporučit.

 

 

 Masážní metlička

Dvanáct drátků, které Vám ve formě intenzivní masáže hlavy, přinesou velmi příjemný prožitek. Masážní metlička je určená ke stimulaci pokožky hlavy. Stimuluje podkožní buňky , napomáhá k růstu vlasů a zlepšení jejich kvality. Navozuje příjemný pocit klidu a pohody. Při každém použití budete mít ''husí kůži''a dojde k uvolnění endorfinu-hormonu štěstí. Masáží napomůžeme přirozeným způsobem od případné bolesti hlavy. Účinně působí proti stresu, stavech úzkosti, podrážděnosti nebo nespavosti.
Tuto metodu provádíme  na závěr  po ukončení každé masáže, jako bonus pro stálé klienty , je velmi oblíbená jako ''třešnička na dortu.'

                                                               

 


Kontakt

Studio MEDUŇKA

Ivana Voldřichová nám.Kryštofa Haranta č. 21 Bezdružice605 148 744


Co Vám můžeme nabídnout a co pro Vás rádi uděláme?                                                                               

- klasické a relaxační masáže                                                                
- reflexní terapii obličeje                                                           
- rehabilitační cvičení                                                                
- poradnu zdravého životního stylu                                                                   
- poradnu zdravého stravování                                                             
- poradnu redukce váhy                                                           
- odstranění zdravotních potíží - pomocí správných potravin a bylin                                          
- úvodní pohovor zdarma